Absolwentka ASP we Wrocławiu. Mieszkanka Karpacza. Dwukrotnie nagrodzona przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. W dorobku artystycznym ma wiele wystaw krajowych i zagranicznych.
[…] Malarstwo Teresy Kępowicz ściśle związane jest z Karkonoszami. Z tego szczególnego miejsca na ziemi wyrasta i z górskiego krajobrazu czerpie natchnienie. Jest symbolicznym portretem miejsca, gdzie elementy pejzażu z jego bogactwem i różnorodnością są wprawdzie widoczne i rozpoznawalne, lecz całość ma wymiar bardziej uniwersalny niż dosłowny, dotyczy duchowej strony bytu. Jej malarstwo osadzone jest w konkretnej rzeczywistości, porusza tematy filozoficzne, stawia pytania egzystencjalne. Każdy kolejny obraz to podejmowana na nowo opowieść o przeszłości, teraźniejszości, przemijaniu i zmianie… Artystka zdaje się mówić: istniejemy na tym świecie krótką chwilę, przychodzimy, odchodzimy. Ważne jak pokonamy wyznaczony nam szlak. Tupiąc i niszcząc, czy też rozglądając się dookoła w pokorze i zachwycie. Góry trwają wydawałoby się wiecznie, ale i one mają ograniczony czas. Kółeczka, trybiki, kręcą się nieustannie, odliczając godziny, dni, lata…
Jako społeczeństwo stanęliśmy na rozstaju dróg, wiele rzeczy zmienia się bezpowrotnie. Warto wsłuchać się w przesłanie, które niosą obrazy artystki, pozwolić sobie na chwilę namysłu, zadumy, wyciszenia. Patrzeć, poczuć, zrozumieć.
Maria Rągowska